Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı

Ankara Doğalgaz Tesisatı

Herhangi bir sebepten ötürü doğalgaz tesisatınızda gaz kaçağı, su kaçağı varsa, borular eskidi ise, yeni petek ilave edilmesi gerekiyorsa, petek yeri değişmesi gerekiyorsa “Ankarada bütün bölgelerde doğalgaz tesisatı” konusunda uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz evlerimizde ısınma amaçlı kullanılan sobanın yerini alan en yaygın enerji kaynaklarından biridir. Doğalgaz sistemlerinde, tesisat çok önemlidir. Doğalgaz sistemleri ne kadar güvenilir ve kolay kullanımlı olsalar da, kurulumda, montajında ya da kullanımında herhangi bir yanlışlık yapıldığında büyük tehlikelere yol açabilir.
Doğalgaz kullanımı yapabilmek için ise sağlıklı, düzgün döşenmiş doğalgaz tesasisatına sahip olmanız gerekir.
Doğalgaz tesisatımızın sorunsuz çalışması için doğalgaz boru hatları, doğalgaz dağıtım şebekeleri, ana emniyet vanası, basınç regülatörü, kolon ve iç tesisatlar, manuel vana, doğalgaz kazanları ve kombi olması gerekmektedir.

Herhangi bir sebepten ötürü doğalgaz tesisatınızda gaz kaçağı, su kaçağı varsa, borular eskidi ise, yeni petek ilave edilmesi gerekiyorsa, petek yeri değişmesi gerekiyorsa tüm Ankarada doğalgaz tesisatı konusunda uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Hizmetlerimiz

 • Doğalgaz tesisatı
 • Doğalgaz montajı
 • Doğalgaz bakımı
 • Doğalgaz servisi
 • Doğalgaz arızası
 • Doğalgaz kaçakları
 • Doğalgaz çelik boru montajı
 • Doğalgaz kolon kaçakları giderilmesi
 • Komple daire doğalgaz tesisatı döşemesi
 • Komple bina doğalgaz tesisatı döşeme
 • Doğalgaz kolon tesisatı tamiri

Doğalgaz Borularının Sızdırmazlığı

Tüm tesisat elemanları sızdırmazlık ilkesine riayet edecek şekilde uygulanmalı, amacına uygun plastik esaslı sızdırmazlık malzemeler kullanılmalıdır.Gaz taşıyıcı borular çelikten yapılmalı, bu borular binaya gerektiği durumlarda kolayca ulaşılabilecek ve müdahale edilebilecek bir noktadan girmelidir. Ana gaz boru ve vanasının darbe görmeyecek şekilde monte edilmiş ve muhafaza altına alınmış olması gerekir.
Doğalgaz boruları için döşenecek yerlerin doğru seçilmesi gerekir

Yapıların içindeki doğalgaz tesisatı boruları davlumbaz içinden, bacalardan, asma tavan içinden, asansör boşluklarından, çöp depolarından, yanma ihtimali olan alanlardan, içine bir yetişkinin girmesi olanaksız olan yerlerden geçirilmez.

Doğalgaz boruları açıkta, görülebilecek ve hemen ulaşılabilecek gibi döşenmelidir. Tesisat boruları sıva altına döşenmez ve taşıyıcı yapı elemanı olarak kullanılamaz.Doğal gaz borularının bağlantılarında amacına uygun plastik sızdırmazlık malzemeleri veya keten ve sızdırmazlık macunu kullanılmalıdır. Bu malzemeler TS EN 751-2 standartlarında olmalıdır.

Doğal gaz boruları binaya kolayca ulaşılabilecek bir yerden girmelidir. Kapama vanası küresel çelik vana olmalıdır. Doğal gaz boruları yangına karşı korunmalıdır. Doğal gaz boruları korozyana karşı korunmalı ve bu borular alınırken iç çapak kontrolü yapılmış olmalıdır. Bu borular bina içinde uzun süre normal yapı nemliliği değerinin üzerindeki nem ile temasta bulunmayacak şekilde döşenmelidir.

Korozyana karşı önlem alınmayan borularda zamanla gaz kaçakları ve tahribatlar meydana gelir. Doğal gaz boruları asma tavan içlerinden, duman bacalarından, asansör boşluklarından, çöp ve yanıcı madde depolarından ve davlumbaz içleri gibi ulaşılması zor yerlerden geçirilmemelidir.

493 kez görüntülendi